Suriname Rondreizen
Reizen + 16 dagen

Reizen + 16 dagen

Meerdaagse Rondreis van 16 Dagen door Suriname

Ga op een uitgebreide 16-daagse reis door Suriname en dompel uzelf onder in de lokale cultuur, natuur en geschiedenis. Bezoek plantages, tropische bossen en charmante dorpen. Een complete ervaring voor wie meerdere facetten van Suriname wil ontdekken.

Naar de binnenlanden van Suriname

Een jungle tocht in de binnenlanden van Suriname. Zoals een vliegtocht naar het indianen dorp Palumeu. Een avontuurlijke tour vol verassingen.


Maar ook het bezoek aan PingPe aan de bovenloop van de Surinamerivier. Dus u ziet een onvergetelijke tour en toch spreekt iedereen overal Nederlands.


Vertrek Data

  • 1 september 2026
  • 8 november 2026
  • 12 maart 2027
Naar de binnenlanden van Suriname kaart
U vertrekt vanaf Schiphol naar Suriname. Wij landen in de middag op de J.A.Pengel luchthaven waar onze medewerkers u opwachten. Vervolgens rijden wij in ongeveer 80 min. naar ons Queens hotel in Paramaribo.
Om een beetje te wennen aan de sfeer, de omgeving en het klimaat beginnen wij met een stadstour door de hoofdstad. De hoogtepunten zoals Fort Zeelandia, de houten Kathedraal, de Joodse Synagoge naast de Moskee, het Onafhankelijkheidsplein en de markt met haar exotische groenten en fruit worden bezocht. De middag is vrij te besteden. Overnachting in Paramaribo. Vandaag ontbijt inbegrepen.
U wordt ’s morgens op uw hotel opgehaald en naar Leonsberg gebracht. Met een primitieve tentboot over de Suriname- en Commewijnerivier. Een bezoek aan plantage Rust en Werk en het openluchtmuseum Nieuw Amsterdam. Verder bezoeken we Frederiksdorp, een oude politiepost gesticht in 1873 op de plantage Frederiksdorp. Hier werkten toen bijna 110 Javaanse en Hindoestaanse contractarbeiders, eerder waren er ongeveer 200 tot slaven. Op de plaats waar de Suriname- en Commewijne rivier samenkomen is er de mogelijkheid dolfijnen te spotten. Aan het einde van de middag wordt u weer naar uw hotel gebracht. Vandaag zijn ontbijt en lunch inbegrepen.
Een vrije dag om Paramaribo verder te verkennen, maar u kunt ook met de auto naar Mariënburg en Peperpot gaan aan de andere kant van de Wijdeboschbrug. Mariënburg is een ruïne van een oude suikerfabriek en Peperpot is een oude cacao- en koffieplantage, nu een natuurgebied met veel planten, dieren en vogels. Vandaag ontbijt inbegrepen.
U vliegt vanaf het lokale vliegveld Zorg & Hoop in Paramaribo naar de airstrip bij het indianendorp Palumeu, zo’n 75 minuten vliegen ten zuiden van Paramaribo. Bij aankomst wordt u ontvangen door onze medewerkers. Na het inchecken in uw hut nemen zij u mee naar Palawa eiland voor een picknick lunch en zwemmen in de rivier. In de namiddag bezoekt u het indianendorp Palumeu voor een kennismaking met de Trio en Wajana indianen. Uw jungle lodge is traditioneel gebouwd, met klamboe en sfeerverlichting via zonne-energie. Lunch en diner inbegrepen.
Vandaag maakt u kennis met het tropisch regenwoud. Varen voor zonsopgang over de rivier, gevolgd door een bospadwandeling naar Potihill, een granieten heuvel met uitzicht over het oerwoud. Lunch te Palumeu. ’s Middags les in pijl en boog. Bij zonsondergang zoeken we vogels en kaaimannen nabij de lodge. Avondinformatie over flora en fauna van de gids. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Na het ontbijt brengen wij u per korjaal naar de Mabukawatervallen voor een dag ontspannen. Zwemmen, watervalmassage, luieren in een hangmat of boswandeling. Barbecue lunch inbegrepen. Terug naar de lodge in de late middag en avondtocht over de rivier om te genieten van het oerwoudgeluiden. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
’s Ochtends jungletocht met gids, leren over flora en fauna. Middag: peddelkunst oefenen, zwemmen of rusten in hangmat. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Vroeg in de ochtend drijven we een stukje de rivier af en genieten van het oerwoudgeluiden. Bezoek aan het indianendorp Palumeu, mogelijkheid tot aankoop van handgemaakte kunstnijverheid. Na de lunch vertrek naar Paramaribo en inchecken in het Residence Inn hotel. Ontbijt en lunch inbegrepen.
Vrije dag om Paramaribo verder te verkennen. Ontbijt inbegrepen.
Ophalen bij hotel tussen 8.00–8.30. Busrit naar korjaalhaventje Atjoni (2,5 uur), lunch, daarna 3,5 uur per korjaal naar Jungle Resort Pingpe langs dorpen en lokale bewoners. Aankomst, zwemmen/relaxen, dorpswandeling Pingpe, diner en kennismaking met Saramaccaanse cultuur. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Junglewandeling met gids, leren over medicinale planten, bomen, dieren en dorpsgebruik. Terug naar resort voor lunch en zwemmen. Avondtocht per korjaal over de rivier met sterrenhemel en junglegeluiden. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Vroeg per korjaal naar dorp Semoisi, bezoek basisschool. Terug naar Pingpe voor ontbijt. Daarna naar Djumu, wandel door Ananasgebergte, zwem en picknick bij Tapawatra Sula. Terugweg: bezoek gezondheidscentrum. Avond vol zang, dans en ritme met dorpsbewoners. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Vertrek per korjaal naar Atjonie (ca. 2,5 uur), lunch, daarna busrit naar Paramaribo (ca. 2 uur). Ontbijt en lunch inbegrepen.
Eventueel optioneel bezoek aan Braamspunt om schildpadden te spotten.
’s Morgens vrij om de stad te bezoeken. Rond 13 uur vertrek naar Zanderij voor de vlucht naar Nederland. Ontbijt inbegrepen.
Aankomst Schiphol Nederland.

Totaal Prijs bedraagt 3.118,00 euro p/p | Single toeslag 365,00 euro p/p

In de bovenstaande tour is inbegrepen, naar de binnenlanden van Suriname:

  • Vliegticket Amsterdam – Suriname v.v.

  • 8 overnachtingen in het Eco Torarica hotel
  • 5 daagse trip naar Palumeu het indianendorp aan de
  • Tapanahonyrivier
  • 1 daagse trip naar Commewijne
  • 4 daagse trip naar PingPe
  • Binnenlandse vlucht naar Palumeu v.v.
  • Transfer van Queens hotel naar Zorg en Hoop visa Versa
  • Transfer van Zanderij naar Paramaribo
  • transfer van Paramaribo naar Zanderij
  • Entree tijdens deze trips
  • 15 x ontbijt
  • 10 x lunch
  • 7 x diner


Vervoer in kleine busjes en in een klein vliegtuigje naar de binnenlanden.

Tijdens de trips begeleiding van Nederlandstalige lokale gidsen.

Op weg naar Indianendorp Apetina
Wayana indiaanse met zoon
dorp sipilawinedorp
2 aras
marron kinderen jaw jaw
rivier bij Fungueiland
schillen van casave door Wayana indiaanse
maguari stork
IMG_1410
luiaard in boom
saffron finch
jaw jaw soela
indiaanse met brandhout
stop onderweg met korjaal
soela met opspattend water
laden van vliegtuig binnenland
helling met kuil voltzberg
zicht op bosje brug en paramaribo
Blanche Marie met weinig water
mooi plekje aan de rivier
Teputop in volle glorie
kikker
aapje op Anaula
koppel ara's
Indiaan met pijl en boog
wyanaindianen
Wayanaschild in gemeenschaphuis
kikker blauw geel zwart
Wayana kokkinnen
Marjon beklimming Teputop
Marjon in korjaal bij Apetina
Wayana jongen met zusje in draagdoek
het nemen van een soela
wandelen bij Blance Marie
naar beneden voltzberg na bereiken top
moedervallen fungueiland
lodges op Fungueiland
luiaard in boom
Brug bij witigron
Binnenkant Basiliek Paramaribo
RaNiCo 2_229
Harpijarend Tepukreek
Hangmatten verblijf Fungueiland
25 voltzberg - kopie - kopie

Natuurlijk Suriname

Een speciale tour voor de avontuurlijke reiziger. Het is een tocht Back to Basic. We trekken over de rivieren, langs marrondorpen aan de Marrowijnerivier naar de Wayana indiannen aan de Tapanahoneyrivier. We trekken de jungle in naar het Roseveldtgebergte en beklimmen de Teputop.


Vertrek data voor deze mooie Tour


  • 26 februari 2026

  • 13 november 2026

  • 25 februari 2027
Natuurlijk Suriname Kaart
Vanaf Schiphol Amsterdam vertrekken voor de vlucht naar Paramaribo. Hier staat een medewerker klaar die u naar het Residence Inn Hotel begeleidt waar de eerste 4 nachten zijn gereserveerd
Om een beetje te wennen aan de sfeer beginnen we de rondreis met een stadsrondrit door de hoofdstad. Ale hoogtepunten zoals Fort Zeelandia, de houten Basiliek, de Joodse Synagoge naast de Moskee, het Onafhankelijkheidsplein, het wrak van het Duitse schip ‘ de Goslar’ en de markt met haar exotische groenten en fruit worden bezocht. Overnachting in Queens hotel Vandaag ontbijt inbegrepen
Fredberg is de bestemming voor avonturiers, levensgenieters, natuurliefhebbers en reizigers die graag oog in oog staan met dieren. We nemen je mee naar een plek die we hebben herontdekt, waar je de absolute schoonheid van Suriname zult ervaren. Je wandelt door het ongerepte oerwoud en slaapt op de top van de berg. Beleef de magie van de Fredberg… Na een korte bespreking van de planning en een bakje koffie of thee is het tijd om te vertrekken. Je stapt in de auto richting de ongerepte jungle en zal onderweg afhankelijk van het aantal tussenstops ongeveer 4 uur overdoen. (Redelijk goede weg) Je komt eerst aan in het basiskamp waar je tijd hebt om even te zwemmen en te eten. Trek je jungle kleding aan want het is tijd om de Fredberg te trotseren. Je loopt in ongeveer 3 a 4 uur door de ongerepte jungle voordat je de bergtop bereikt. Het is een tocht die voor eenieder in normale conditie heel goed te doen is. Aangekomen op de top van de berg is het genieten geblazen. Het uitzicht is prachtig en met een douche en keuken zijn de broodnodige faciliteiten voor een goede nacht ook aanwezig. Geniet van de zonsondergang en de sterrenhemel op de top van de berg voordat je gaat slapen op deze bijzondere plek. Vandaag alle maaltijden inbegrepen
Spring vandaag vroeg uit je hangmat voor één van de mooiste zonsopkomsten in Suriname. Vanaf boven zie je als het ware de jungle ontwaken, met het geluid van de brulapen en mooie vogels zoals ara’s die voorbijvliegen. Er wordt door de kok gezorgd voor een goed stevig ontbijt zodat je deze dag weer met genoeg energie tegemoet kan gaan. Vandaag ga je de jungle nog beter ontdekken. Jouw gids neemt je via de andere kant van de berg mee richting de zeldzame oranje rotshanen en wie weet spot je nog een hoop apensoorten onderweg. Je komt na de jungletocht weer terecht in het basiskamp, waar het tijd is om lekker te ontspannen. Er staat een uitgebreide lunch klaar met ijskoude drankjes. Vanavond slaap je in een comfortabel bed heb je de hangmat niet meer nodig. Er kan worden gevist, gevaren en met hoogwater kan je zelfs met een heuse tarzanswing het water in duiken. In de avond trek je er nog een keer op uit met een gids om de nachtdieren te spotten. De avond wordt vaak afgesloten rondom het kampvuur.
Krijg je geen genoeg van de jungle dan kan je opnieuw met jouw gids erop uittrekken om nog meer dieren te zien. Heb je de behoefte om gewoon nog lekker te zwemmen en te zonnen om de laatste dag, dan is hier ook zeker ruimte voor. Na de lunch is de tijd om de spullen te pakken en te vertrekken naar Atjoni waar de korjaal u opwacht om u naar Jaw Jaw te brengen
Na het ontbijt maakt u een boswandeling door het regenwoud gevolgd d oor een dorpswandeling waarbij u kennis maakt met de cultuur van de Saramaccaners die de Afrikaanse tradities van visserij, jacht, boten bouwen en natuurgeneeswijzen volop levend hebben gehouden in de Surinaamse jungle. Na de lunch brengt u een bezoek aan het verder gelegen dorp Gunsi, vanwaar u een wandeltocht maakt naar het dorp Nieuw Aurora/ Laduani. Vanuit Laduani vaart u naar de Ferulasi stroomversnelling waar u heerlijk kunt verpozen. In de late namiddag vaart u terug naar Jaw Jaw. In de avond kunt u genieten van een culturele show. Ontbijt, lunch en diner inbegrepen
Nadat u nog even heeft kunnen genieten van de schitterende omgeving is de tijd weer aangebroken om verder te gaan en varen we terug naar Atjoni waar het busje u opwacht om u weer naar Paramaribo te brengen. Het residence inn hotel waar u de nacht gaat doorbrengen. Vandaag Ontbijt/ lunch inbegrepen.
Vandaag een vrije dag die u zelf kunt invullen, een terrasje pakken of nog wat inkopen doen in de stad, maar ook een bezoek aan het Cottamissiemuseum of Fort Zeelandia behoord tot de mogelijkheden Vandaag ontbijt inbegrepen
Vertrek met de bus om 10.00 uur naar vliegveld Zorg en Hoop. Met de lijndienst van Gumair zijn we ongeveer in 50 minuten in Drielobbetje. Na aankomst maken we een dorpswandeling. Daarna varen we ongeveer 3 uren richting Kamp Soentje. Bij een laagwaterstand in de rivier kan het voorkomen dat wij een stukje moeten lopen, terwijl de boot naar de andere kant van de stroomversnelling wordt geduwd. Bij aankomst op het eiland, wordt de boot uitgeladen. Vervolgens worden de hangmatten gereed gemaakt voor de overnachting. Alle maaltijden inbegrepen
Na het ontbijt varen we richting Apetina. We varen ± 5 uren met een stop voor de lunch en heerlijk zwemmen in de rivier. De boot wordt over de Pun-soela of getrokken of varen. Het hangt van de waterstand af hoe lang het duurt. Na aankomst te Apetina, brengen we onze hangmatten in orde voor de overnachting. Diner rond 19.00 uur. (ontbijt, lunch, diner )
Na een vroeg ontbijt is het tijd om te varen (± 45 minuten) naar het looppad van de Tebu-top. We lopen dan een half uur naar de voet van de berg. De klim naar de top wordt door de lokale gids gedaan. Met zijn ervaring zorgt hij ervoor dat het klimmen op een veilige manier geschiedt. Na terugkeer is het tijd voor de lunch. In de middag maken we een dorps wandeling met een lokale gids. Dinner rond 19.00 uur. (ontbijt, lunch, diner )
Na het ontbijt varen we ongeveer 2 uren in de Tutukreek. Na aankomst op de plek, gaan we ons kamp bouwen. Hier overnachten we in hangmatten. Het is ook een prachtige omgeving om te zwemmen en te hengelen. Ontbijt, Lunch en Diner inbegrepen
Richting het looppad van Roosevelt gebergte. We lopen ongeveer 3/4 uren heen en terug met een lokale gids. Boven op de berg zal u genieten van een adembenemend uitzicht van het Amazoneoerwoud. Ontbijt, Lunch en Diner inbegrepen.
Na het ontbijt vertrekken we met de boot naar het dorp Apetina. De middag is vrij om te zwemmen en om te genieten van de omgeving. Ontbijt, Lunch en Diner inbegrepen
Na het ontbijt vertrekken we met de boot naar de airstrip. Het wachten is nu op het vliegtuig om dan binnen 1 uur in Paramaribo (vliegveld Zorg en hoop) te landen. Per bus wordt u gebracht naar het Hotel. Vandaag ontbijt inbegrepen
Tijdens deze tocht zult u de geschiedenis van plantage Bakkie te horen krijgen. Oude suikermolens in de jungle, waterputten en sluizen, dat alles zult u ervaren op deze toch. Een klein museumpje zal u zeker verrassen. Vandaag ontbijt en lunch inbegrepen
Vandaag een vrije dag die u zelf kunt invullen, een terrasje pakken of nog wat inkopen doen in de stad of heerlijk aan het zwembad liggen Vandaag ontbijt inbegrepen
Nog een paar uurtjes genieten van datgene wat Paramaribo u biedt, dus eventueel nog gauw wat souvenirtjes kopen of nog even genieten van de waterkant, maar ook nog even genieten van het zwembad kan natuurlijk ook en dan is de tijd daar om te vertrekken. Na het middaguur rijdt de bus u naar het vliegveld waar we inchecken voor de nachtelijke vlucht naar Nederland. Ontbijt inbegrepen
Aankomst op Schiphol, home sweet home!.

De prijs van deze prachtige tour is 3.830,-- p/p op basis van twee personen |single toeslag 420,-- euro p/p

Maximum gewicht bagage voor binnenlandse vlucht met vliegtuig 6 kg


Onder voorbehoud verhogingen door vliegmaatschappijen.
Minimale deelname 4 personen en een maximum van 8 personen.

Indien omstandigheden dat noodzakelijk maken kunnen er veranderingen aangebracht worden.


Inclusief:

  • Alle maaltijden beschreven in het reisschema (17xO, 12xL, 10xD)
  • Entreegelden bij excursies
  • Transfer van luchthaven naar hotel v.v.
  • Lokale Nederlandssprekende gids tijdens excursies
  • 2 nachten te Soentje op basis van hangmatten
  • 3 nachten in Apetina op basis van hangmatten/ bedden
  • 2 nachten in de jungle in hangmatten
  • 2 nachten Fredberg

  • 2 nachten Jaw Jaw

  • Binnenlandse vlucht v.v.
  • 7 nachten Queens hotel op basis van Single of double bezetting
  • Vliegticket per KLM-vlucht Amsterdam – Paramaribo v.v.
Op weg naar Indianendorp Apetina
Wayana indiaanse met zoon
dorp sipilawinedorp
2 aras
marron kinderen jaw jaw
rivier bij Fungueiland
schillen van casave door Wayana indiaanse
maguari stork
IMG_1410
luiaard in boom
saffron finch
jaw jaw soela
indiaanse met brandhout
stop onderweg met korjaal
soela met opspattend water
laden van vliegtuig binnenland
helling met kuil voltzberg
zicht op bosje brug en paramaribo
Blanche Marie met weinig water
mooi plekje aan de rivier
Teputop in volle glorie
kikker
aapje op Anaula
koppel ara's
Indiaan met pijl en boog
wyanaindianen
Wayanaschild in gemeenschaphuis
kikker blauw geel zwart
Wayana kokkinnen
Marjon beklimming Teputop
Marjon in korjaal bij Apetina
Wayana jongen met zusje in draagdoek
het nemen van een soela
wandelen bij Blance Marie
naar beneden voltzberg na bereiken top
moedervallen fungueiland
lodges op Fungueiland
luiaard in boom
Brug bij witigron
Binnenkant Basiliek Paramaribo
RaNiCo 2_229
Harpijarend Tepukreek
Hangmatten verblijf Fungueiland
25 voltzberg - kopie - kopie

Suriname: een interessant plekje in Zuid Amerika

Talloze hoogtepunten zorgen voor onvergetelijke ogenblikken tijdens de reis.


De hoofdstad Paramaribo met z’n koloniale houten gebouwen zal u versteld doen staan. Ondoordringbaar tropisch regenwoud, brede rivieren, rijstvelden en gebergte zorgen voor onvergetelijke momenten tijdens de reis.


En dan hebben we het nog niet eens gehad over de smeltkroes van culturen en de vriendelijke bewoners van dit land. U spreekt natuurlijk ook de taal van het land.


Vertrek Data

  • 13 februari 2026
  • 6 september 2026
  • 27 oktober 2026
  • 12 februari 2027
Een interessant plekje in Zuid Amerika Kaart
U vertrekt vanaf Schiphol naar Suriname. Wij landen in de middag op de J.A.Pengel luchthaven waar medewerkers van ons u opwachten. Vervolgens rijden wij in ongeveer 80 min. naar het Eco Torarica hotel te Paramaribo
Om een beetje te wennen aan de sfeer beginnen we de rondreis met een stadsrondrit door de hoofdstad. Ale hoogtepunten zoals Fort Zeelandia, de houten Basiliek, de Joodse Synagoge naast de Moskee, het onafhankelijkheidsplein, het wrak van het Duitse schip ‘ de Goslar’ en de markt met haar exotische groenten en fruit worden bezocht. Aansluitend gaan we met een primitieve tentboot over de Suriname- en Commewijnerivier. We brengen een bezoek aan plantage Rust en Werk en het openluchtmuseum. Op de plaats waar de Suriname- en de Commewijne rivier samenkomen is er de mogelijkheid dolfijnen te spotten.
Vrije dag heerlijk uitrusten van de vermoeiende dagen Vandaag ontbijt inbegrepen
Vanaf vliegveld Zorg en Hoop (niet ver van Paramaribo) vliegt u in zo’n 75 minuten naar de airstrip bij het indianendorp Palumeu. Bij aankomst wordt u opgevangen door de lokale medewerkers. Ver in het zuiden van Suriname wacht u een bijzondere ervaring. Jungle Lodge Palumeu. Dit resort is in het woongebied van de Trio en Wajana indianen ligt op ruim een uur vliegen van Paramaribo, Daar zult u kennismaken met de oorspronkelijke bewoners van het Amazone regenwoud en hun leefwijze die volledig gericht is op harmonie met de natuur. De comfortabele jungle lodges waarin u verblijft, bieden een schitterend uitzicht op de rivier. Boeiende vaartochten over de rivier en wandelingen door het bijzondere Amazone regenwoud completeren deze unieke ervaring waaraan u nog lang zult terugdenken. Na het avondeten wordt het programma van de volgende dag besproken en wordt er tevens meer verteld over de bewoners van het dorp. Vandaag ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Wellicht was de roep van brulapen uw natuurlijke wekker. Vandaag maakt u kennis met het tropische regenwoud. Nog voor zonsopgang vaart u de rivier af en doet de bootsman even later de motor van de korjaal uit om in alle stilte het ontwaken van de natuur te ervaren. Tevens zoekt hij naar een mooie plek om te ontbijten, maar misschien doet u dat wel in de boot in alle stilte. Daarna vervolgt u de tocht naar het startpunt van het bospad naar Pothill, een granieten heuvel die u aan het einde van het bospad op kunt gaan. Tijdens de korjaaltocht over de Tapanahonyrivier en de wandeling zult u hoogst waarschijnlijk verschillende soorten vogels zien overvliegen, zoals ara’s, papagaaien en toekans. Misschien ziet u ook apen en/of een otter. Op de top van de Pothill wordt u beloond met een schitterend uitzicht over het oerwoud. De lunch is weer in Palumeu. Na de lunch gaan we een bospad af lopen in de hoop nog wat vogels en misschien zelfs kaaimannen te zien en bezoeken we ook de bosgrondjes waar de indianen hun gewassen verbouwen. Vandaag ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Na het ontbijt gaat u per korjaal naar de Mabukawatervallen Er is een boswandeling door de jungle met meer informatie over lokale bomen, planten en dieren. De omgeving zal eraan meewerken dat u de barbecue lunch niet licht zult vergeten. In de late namiddag bij zonsondergang neemt uw gids u mee voor een tocht over de rivier om te genieten van de nachtelijke oerwoudgeluiden. Vandaag ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
s Ochtends neemt de gids u mee voor een jungletocht. U komt meer te weten over de flora en fauna van het tropisch regenwoud. In de middag kunt u zwemmen of vanuit een hangmat genieten van de rust en geluiden van het tropisch regenwoud. Vandaag ontbijt, lunch inbegrepen
Na het ontbijt maakt u een uitgebreide dorpswandeling. Onderweg kunt u dan traditionele handgemaakte kunstnijverheid kopen. Na de lunch vertrekt u weer naar vliegveld Zorg en Hoop bij Paramaribo, daar wacht een busje om u weer naar uw hotel te brengen. Hierna heeft u nog de gelegenheid de stad in te gaan. Vandaag ontbijt, lunch inbegrepen.
Tijdens deze tocht zult u de geschiedenis van plantage Bakkie te horen krijgen. Oude suikermolens in de jungle, waterputten en sluizen, dat alles zult u ervaren op deze toch. Een klein museumpje zal u zeker verrassen. Vandaag ontbijt en lunch inbegrepen
Fredberg is de bestemming voor avonturiers, levensgenieters, natuurliefhebbers en reizigers die graag oog in oog staan met dieren. We nemen je mee naar een plek die we hebben herontdekt, waar je de absolute schoonheid van Suriname zult ervaren. Je wandelt door het ongerepte oerwoud en slaapt op de top van de berg. Beleef de magie van de Fredberg… Na een korte bespreking van de planning en een bakje koffie of thee is het tijd om te vertrekken. Je stapt in de auto richting de ongerepte jungle en zal onderweg afhankelijk van het aantal tussenstops ongeveer 4 uur overdoen. (Redelijk goede weg) Je komt eerst aan in het basiskamp waar je tijd hebt om even te zwemmen en te eten. Trek je jungle kleding aan want het is tijd om de Fredberg te trotseren. Je loopt in ongeveer 3 a 4 uur door de ongerepte jungle voordat je de bergtop bereikt. Het is een tocht die voor een ieder in normale conditie heel goed te doen is. Aangekomen op de top van de berg is het genieten geblazen. Het uitzicht is prachtig en met een douche en keuken zijn de broodnodige faciliteiten voor een goede nacht ook aanwezig. Geniet van de zonsondergang en de sterrenhemel op de top van de berg voordat je gaat slapen op deze bijzondere plek. Vandaag alle maaltijden inbegrepen
Spring vandaag vroeg uit je hangmat voor één van de mooiste zonsopkomsten in Suriname. Vanaf boven zie je als het ware de jungle ontwaken, met het geluid van de brulapen en mooie vogels zoals ara’s die voorbijvliegen. Er wordt door de kok gezorgd voor een goed stevig ontbijt zodat je deze dag weer met genoeg energie tegemoet kan gaan. Vandaag ga je de jungle nog beter ontdekken. Jouw gids neemt je via de andere kant van de berg mee richting de zeldzame oranje rotshanen en wie weet spot je nog een hoop apensoorten onderweg. Je komt na de jungletocht weer terecht in het basiskamp, waar het tijd is om lekker te ontspannen. Er staat een uitgebreide lunch klaar met ijskoude drankjes. Vanavond slaap je in een comfortabel bed heb je de hangmat niet meer nodig. Er kan worden gevist, gevaren en met hoogwater kan je zelfs met een heuse tarzanswing het water in duiken. In de avond trek je er nog een keer op uit met een gids om de nachtdieren te spotten. De avond wordt vaak afgesloten rondom het kampvuu
Krijg je geen genoeg van de jungle dan kan je opnieuw met jouw gids erop uittrekken om nog meer dieren te zien. Heb je de behoefte om gewoon nog lekker te zwemmen en te zonnen om de laatste dag dan is hier ook zeker ruimte voor. Na de lunch is de tijd om de spullen te pakken en te vertrekken naar Paramaribo
Omstreeks 8.00 uur vertrekt u vanuit Paramaribo naar het plaatsje Nieuw- Nickerie, in het Noordwesten van Suriname. De afstand Paramaribo-Nickerie is zo’n 240 km, maar onderweg brengt u en bezoek aan enkele historische plaatsen in de districten Saramacca en Coronie. Rond 15.30 uur zult u arriveren Bigi pan gebied We maken een korte stop in het plaatsje Groningen. Eind 1845 vestigden zich in dit plaatsje de eerste Nederlandse boeren uit de Provincie Groningen. IN 1945 werd in Groningen een monument onthuld ter herdenking van de aanwezigheid van de “Boeroes” in Groningen, waarna wij onze weg vervolgen en om 12.00 uur aankomen in het vissersdorp Boskamp. Hier maken wij een korte wandeling en wordt er indien mogelijk een bezoek gebracht aan één van de traditionele visrokerijen. Na een lichte lunch wordt de reis voortgezet en komen wij langs Coronie, een district dat bekend staat om de vele kokosnoten parwahoning. Eenmaal aangekomen in Nickerie, stappen wij op de boot naar Bigi Pan, waar u 2 nachten zult verblijven in lodges op het meer. Na het diner gaan we kaaimannen spotten. Vandaag ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
De ochtend start met een boottochtje want tegen 6.00 uur kunt u de vogels hun slaapplaats zien verlaten. Een bijzonder moment om de gekleurde Ibissen en Zilverreigers te spotten! Om 7.30 uur wordt het ontbijt geserveerd, na terugkomst van de vogeltour. Daarna bent u vrij om te kajakken, kanoën, vissen, zwemmen of heerlijk te relaxen. Na de lunch is er rond 16.30 uur een volgende vogeltrip, om de vogels te zien terugvliegen naar hun slaapplaats. Een magisch gebeuren, waarbij de duizenden vogels de lucht kleuren Vandaag ontbijt, lunch en diner inbegrepen.
Na de tweede overnachting, verlaat u na de lunch, het Bigi Pan natuurgebied. En vertrekken wij naar Paramaribo, U zult tegen 18.00 met een mooie ervaring rijker terugkomen in Paramaribo. Vandaag zijn ontbijt, lunch inbegrepen
zaterdag 28 februari 2026 Vrije dag Paramaribo
Nog een paar uurtjes genieten van datgene wat Paramaribo u biedt dus eventueel nog gauw wat souvenirtjes kopen of nog even genieten van de waterkant en dan is de tijd daar om te vertrekken. Na het middaguur rijdt de bus u naar het vliegveld waar we inchecken voor de nachtelijke vlucht naar Nederland. Ontbijt inbegrepen
home sweet home!.

Prijs van deze tour is 3.663,00 euro op basis 2 pers kamer | Single toeslag 410,-- euro p/p

Onder voorbehoud van eventuele prijswijzingen vliegmaatschappijen
Minimale deelnemers 4 en maximaal deelname voor 12 personen.


Indien omstandigheden dat noodzakelijk maken kunnen er veranderingen aangebracht worden


Bij de reissom is inbegrepen:

  • Airport transfer en waar nodig voor verplaatsing van de groep
  • Overnachting in Eco Torarica hotel te Paramaribo
  • simpele lodges op bepaalde plaatsen
  • Nederlandse reisbegeleiding
  • Alle entree gelden, natuur bijdrage en lokale belastingen
  • Alle maaltijden zoals aangegeven in het schema
  • ontbijt 15 x, lunch 13x , Diner 8x
  • internationale vlucht naar en van Suriname

Niet inbegrepen:

  • reis en annulering verzekering

  • Entree Fee

  • fooien


Reiscoördinator : Pieter Nijdam Tel +31 637017737

Privacybeleid

OK
Bel nuStuur een e-mailVind ons